Ogłoszenia parafialne Niedziela Zesłania Ducha Świętego 05.06.2022r.

 1. Trwa miesiąc czerwiec, po każdej Mszy Św. nabożeństwo do N. Serca Jezusa.
 2. W tym tygodniu, będę prowadził rekolekcje szkolne w Czarnkowie oraz wybieram się na wystawę Sacroexspo w Kielcach – Międzynarodową wystawę budownictwa i wyposażenia kościołów. Porządek Mszy Św. w Poniedziałek Święto Matki Kościoła w Rogalinie o 17.00 w Radzewicach o 18.30, we wtorek nie ma Mszy Św. w środę o 18.00, w czwartek o 17.00 i piątek o 18.00.
 3. Z racji 20 rocznicy święceń zapraszam na Msze dziękczynną za powołanie w niedzielę 5.06 o godz. 12.00 i poczęstunek po Mszy przy grillu i ognisku w ogrodzie parafialnym za probostwem.
 4. Dziękuję siostrze Marcie Jagielskiej ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi za przeprowadzenie pięknych i owocnych rekolekcji szkolnych, przekazałem siostrze ofiarę 1000 zł.
 5. Bóg zapłać za składkę w ostatnią niedzielę, zebraliśmy 2500 zł.
 6. Bóg zapłać za złożoną w tym roku daninę diecezjalną i ofiary na potrzeby parafii – złożyło ją 135 rodziny – 6811 zł. Ofiary z Mauzoleum – 282 zł.
 7. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki, ogłoszenia i intencje.
 8. Koło Gospodyń Wiejskich w Radzewicach organizuje autokarową wycieczkę do Wrocławia, w dniu 30.06.(czwartek), z bogatym programem zwiedzania z przewodnikiem. Koszt 110 zł. Zgłoszenia A. Kołutkiewicz – 504697117.
 9. Straż z Radzewic prowadzi zbiórkę złomu, na nowy wóz strażacki kto chciałby taki przekazać proszony jest o kontakt: 603 160 221. Można też wesprzeć tę inicjatywę na zrzutka.pl.
 10. Męski różaniec w piątek o godz.20.30 w Rogalinie.
 11. Dziękujemy Panu Robertowi Kościuszko, za piękne świadectwo.
 12. W czwartek 16.06 obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msza w Radzewicach będzie o 8.00, w Rogalinie o 10.00 a po niej wyruszy procesja. Msza będzie również po procesji. Proszę o przystrojenie domów flagami i świętymi obrazami, przygotowanie ołtarzy jak w poprzednich latach, dwa ołtarze przy ul. Prezydialnej i dwa w Alei Kasztanowej. Proszę Panie do niesienia sztandarów, a Panów do niesienia baldachimu i prowadzenia księdza. Ministrantów do służby przy ołtarzu i w czasie procesji, dziewczynki i pierwszokomunijne oraz wszystkie inne do sypania kwiatków. Kto może proszę o dostarczenie kwiatków dla dzieci do sypania ich w czasie procesji i oktawy. Niech udział w Mszy Św. w Boże Ciało i procesji będzie naszym wyznaniem wiary w Jezusa eucharystycznego i świadectwem wiary dla innych.
 13. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty w przyszłą niedzielę po Mszy o 12.00.
 14. Można odbierać zdjęcia z 1 komunii świętej.
 15. Po Mszach Św. można rezerwować Msze Św. na następny rok 2023r. Przy tej okazji chciałbym podziękować za zamawiane Msze Św., ofiary z nich stanowią podstawowe źródło utrzymania księdza. Każdy kapłan może zatrzymać jedną ofiarę dziennie dla siebie(jest to jego „dniówka”), ofiary z innych Mszy Św. mamy obowiązek odsyłać do Kurii na nowo budujące się kościoły. Dziękuję za wszelkie ofiary, szczególnie tym, którzy przy ich składaniu uwzględniają inflacje oraz różnicę między ofiarą za Mszą Św. w tygodniu, a w sobotę i niedzielę, które są bardziej uroczyste. Gdyby ktoś nie miał pieniędzy, z powodu trudnej sytuacji materialnej, gotowy jestem do odprawienie Mszy Św. za darmo. Służę pomocą.