Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022r.

 1. Wczoraj była Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, zachęcam do modlitwy za jego wstawiennictwem szczególnie za nasze rodziny, pracę, dobrą śmierć i finanse. Wychodząc można zabrać obrazki ze św. Józefem.
 2. W Piątek Uroczystość Zwiastowania NMP, Msze Św. o 17.00 w Rogalinie, a po niej droga krzyżowa, o 18.30 w Radzewicach i po niej droga krzyżowa.
 3. Caritas Archidiecezji Poznańskiej poszukuje wolontariuszy do pomocy w centralnym magazynie darów na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Magazyn umiejscowiony jest w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich. Spływają tam dary z naszych parafii oraz od innych podmiotów z Poznania i okolic. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Panią Karolina Dragan – Koordynator Wolontariatu Caritas (+48 605 333 825).
 4. Bardzo dziękuję Panu Tymel i jego synowi, za montaż nowego oświetlenia ledowego w kościele w Rogalinie, oświetlającego figury czterech świętych, poprzednie już było zużyte.
 5. Gorzkie Żale w niedzielę w Rogalinie po Mszy Św. o godz. 8.00 i 12.00, a w Radzewicach po Mszy o godz. 10.00.
 6. Bóg zapłać za składkę, w minioną niedzielę zebraliśmy 2025 zł. Ostatnio popłaciłem wynagrodzenia pracownikom przeszło 4500 zł.
 7. Dziś niedziela gospodarcza, Bóg zapłać za składkę, która będzie przeznaczona na bieżące wydatki związane z funkcjonowaniem parafii.
 8. Zapowiedzi przedmałżeńskie II: Radosław Piotrowski zamieszkały w Świątnikach i Justyna Gaczorek zamieszkała w Przytkowicach pragną zawrzeć związek małżeński. Kto wiedziałby o przeszkodach proszę to zgłosić miejscowemu proboszczowi.
 9. Po Mszach można nabyć Przewodnik Katolicki i zabrać ogłoszenia oraz intencje. Turystów zapraszamy do zwiedzania Mauzoleum.
 10. Wychodząc z kościoła można zabrać ulotki o możliwości przekazania 1 % na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
 11. Wyłożone są również koperty i formularze do daniny diecezjalnej, która przekazywana jest co roku na Centralne Instytucje Archidiecezji – Caritas, Seminarium, Katedrę, Archiwum i Muzeum. Przy tej okazji można też złożyć ofiarę na utrzymanie parafii. Z góry serdecznie dziękuję.
 12. Następne spotkanie grupy synodalnej w środę 30.03. o godz. 19.00 na probostwie, zapraszam wszystkich chętnych.
 13. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek 24.03 po wieczornej Mszy na probostwie.
 14. Osoby chcące przekazać zdjęcia zmarłych do publikacji o cmentarzu parafialnym w Rogalinku prosimy wrzucać opisane do skrzyni z tyłu kościoła lub przekazać księdzu. Kontakt 694 818 697 – Regina Zajączek, 508 860 888 – Bogdan Anioła.
 15. Jak co roku będziemy robić paczki na święta dla chłopaków w Poprawczaku gdzie jestem kapelanem. Obecnie jest ich 14, można przynosić do kościoła lub na probostwo: słodycze, kawę, herbatę, środki czystości osobistej itp.
 16. Zbiórka ministrantów przed świętami, w sobotę 26.03 o godz. 9.00 w kościele w Rogalinie.

 

Ks. Adam Pawłowski

Proboszcz