Zmiany personalne

Dnia 11 czerwca 2019 r. Arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał kapłanom następujące dekrety nominacyjne związane z ich posługą duszpasterską w archidiecezji:
ks. mgr lic. Adam PAWŁOWSKI – dot. wikariusz parafii pw. . św. Jana Vianneya w Poznaniu – mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcelina w Rogalinie – 1.7.2019

 

Urodziłem się 30.07.1977r. w Poznaniu.

Moje życie należy do Jezusa, który jest moim Panem i Zbawicielem.

Święcenia kapłańskie przyjąłem 25.05.2002r. w Poznaniu z rąk ks. abp. Stanisława Gądeckiego. Ewangelizowałem jako wikariusz w parafiach w Kościanie-Farze, Poznaniu-Główna, Luboniu, Lubaszu, Kruszewie, Poznaniu na Wildzie i Sołaczu, a obecnie w parafii Św. Marcelina w Rogalinie.

Jestem pasjonatem ewangelizacji w każdej możliwej formie: m.i. sakramentalnej, katechetycznej, ulicznej czy internetowej.

Kocham również modlić się, posługiwać we wszelkich możliwych ruchach kościelnych (przez 2 lata byłem odpowiedzialny za Odnowę w Duchu Świętym w archidiecezji poznańskiej), uczyć się (swego czasu doktorant na WT UAM), uprawiać sport, szczególnie koszykówkę, piłkę nożną, pływanie i bieganie 4 maratony na koncie.

Nałogowo oglądam nowości filmowe w kinie z rodzoną siostrą i w internecie oraz o świętych.

Wierzę, że dzień bez książki to dzień stracony, szczególnie Biblii, ale i innych książek, zwłaszcza religijnych.

Marzę o świętości w codzienności, ale na razie ciężko mi to wychodzi, szczególnie rano… 😉