Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela Zwykła – 2.10.2022r.

 1. Dziękuję pielgrzymom pieszym do Rogalinka na odpust Św. Michała Archanioła. Dziękuję też wszystkim, którzy uczestniczyli w całodziennej adoracji.
 2. Rozpoczeliśmy miesiąc październik szczególnie poświęcony Matce Bożej. Różaniec w tygodniu po Mszy Św. o godz. 18.00, a w sobotę i niedzielę po każdej Mszy dziesiątka różańca. Różaniec dla dzieci w piątki o 17.00-Rogalin.
 3. W 1 czwartek zapraszam wspólnotę Żywego Różańca. Msza o 18.00, później różaniec i spotkanie na kawie przy probostwie.
 4. W 1 piątek miesiąca spowiedź dla dzieci zbierające 1 piątki o 17.00, a następnie dla wszystkich chętnych. O 18.00 Msza Św. na którą przychodzą kandydaci do bierzmowania z klasy 6, 7, 8 i I szkoły średniej.
 5. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie w niedzielę 16.10, po Mszy Św. o godz. 12.00 w Rogalinie w kościele.
 6. Bóg zapłać za pyszne dary na stół na probostwo.
 7. Bóg zapłać za składkę, zebraliśmy 2129 zł, ofiary z Mauzoleum 392 zł.
 1. Po Mszy można nabyć PK, zabrać ogłoszenia oraz zwiedzić Mauzoleum
 2. Zapraszam do grania na sali gimnastycznej w Rogalinie w siatkówkę w czwartki i koszykówkę w piątki, od 19.30 do 21.30, koszt 10 zł od osoby.
 3. Spotkanie grupy synodalnej w środę o godz. 19.30 na probostwie.
 4. Poproszę kto miałby możliwość o przekazanie owoców lub warzyw dla chłopaków w poprawczaku, z góry dziękuję.
 5. W ramach Duszpasterstwa Dzieci powstaje w parafii grupa Pomocników Matki Kościoła. Wszystkie dzieci z klas 1-6 wraz z rodzicami zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 9.10 w kościele w Rogalinie, po Mszy Św. o godz. 12.00. Dodatkowe informacje znajdują się na ulotkach. Spotkania będzie prowadziła Pani Karolina Hudak – wieloletni animator ruchu. Serdecznie zapraszamy.
 6. Następne spotkanie grupy św. Marcelina, osób modlących się o nawrócenie najbliższych, w środę 26,10 o godz. 19.00 na probostwie, osoby chcące dołączyć proszę o kontakt indywidualny i podanie osób niewierzących za których będziemy się modlić i raz w miesiącu sprawować Mszę Św.
 7. Za tydzień niedziela Papieska, będziemy dziękować Bogu za Św. Jana Pawła II, a po Mszach wesprzemy Fundację Nowego Tysiąclecia i stypendia dla uzdolnionej ubogiej młodzieży.
 8. Za tydzień też obchodzić będziemy niedzielę Św. Franciszka – zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych ze swoimi zwierzętami w niedzielę 9.10 o godz. 15.00 przed kościół w Rogalinie, podziękujemy Bogu za nasze zwierzęta.
 9. Już dziś zapraszam na rekolekcje Maryjne, które odbędą się w naszej parafii od 15 – 18.10 w Rogalinie i Radzewicach poprowadzi je o. Pedro Morais z Brazylii ze Wspólnoty Przymierza Miłosierdzia, aktualnie posługujący w Polsce.
 10. Chciałbym podzielić się wielką radością 1.10 z naszej parafii, wstąpił do seminarium nowy kandydat do kapłaństwa – Bartek Kaszewski z Radzewic. Módlmy się za niego o dobre rozeznanie powołania. Z tego powodu modlić się będziemy na każdej Mszy Św. przed błogosławieństwem za powołanych i powołania 1 Zdrowaśką.

Ks. Proboszcz Adam Pawłowski