Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2023r.

  1. Trwa miesiąc różańcowy – październik. W niedzielę różaniec przed Mszami Św. o godz. 8.00 i 10.00 i dziesiątka różańca po Mszach o godz. 12.00 i 18.00. W tygodniu różaniec przed Msza Św. od godz. 17.30. W sobotę przed Mszą św. w Rogalinie i Radzewicach. Różaniec dla dzieci w piątki o godz. 17.00.
  2. Razem z Duszpasterstwem dzieci zapraszamy na Korowód i Bal Wszystkich Świętych 31.10 we wtorek, o godz. 16.30, osoby chcące się zaangażować w organizację lub upiec placki proszę o kontakt z Panią Wójkiewicz, Panią Agnieszką Feder-katechetką lub z proboszczem.
  3. Przygotowujemy się również do charytatywnego kiermaszu adwentowego, kto chciałby włączyć się w jego organizację i przeprowadzenie serdecznie zapraszam na spotkanie organizacyjne 22.10 w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 w kościele.
  4. Bóg zapłać za składkę w ostatnią niedzielę gospodarczą – 3638 zł
   z Mauzoleum 332 zł, na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia 632 zł.
  5. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki, ogłoszenia i intencje z tyłu kościoła. Zapraszamy do Mauzoleum Raczyńskich.
  6. Męski różaniec w piątek o godz.20.30 w Rogalinie.
  7. Litania do św. o. Pio w poniedziałek, do św. Józefa we wtorek, nowenna do Matki Bożej w środę, a koronka do Miłosierdzia w piątek.
  8. Zapraszam na XII edycję Akademii dla singli, jaką się opiekuję w Poznaniu. Mogą w niej uczestniczyć osoby między 25 a 50 rokiem życia. Więcej informacji na akademiamilosci.org.
  9. Msze Św. w 1.11 w Uroczystość Wszystkich Świętych o 8.00 w Rogalinie i o 10.00 w Radzewicach z procesją po cmentarzu. Bardzo dziękuję wszystkim za piękne dbanie o nasz cmentarz i groby naszych najbliższych. Przypominam rodzinom, których czas prolongaty grobu minął o zgłoszenie się do księdza proboszcza w celu przedłużenia pokładnego.
  10. Można zamawiać wymienianki roczne i jednorazowe na nowy rok, formularze są z tyłu kościoła.
  11. Jako parafia otrzymaliśmy serdeczne podziękowania od rodziny Państwa Nowodczyńskich, którym 1,5 roku temu doszczętnie spłonął dom, na szczęście oni sami przeżyli. Bardzo dziękują oni naszym parafianom i wszystkim osobom dobrej woli za pomoc w tym bardzo trudnym dla nich czasie, za modlitwę, dobre słowo, wsparcie, pomoc w usuwaniu zgliszczy, finanse. Ostatnio wprowadzili się do nowego domu, dzieci chodzą do szkoły i uczą się w swoich wymarzonych pokojach i będą mogły przeżywać Boże Narodzenie bezpiecznym miejscu. Zachęcają by zamontować w swoich domach czujniki dymu i czadu, może to pomóc uratować to co najcenniejsze – życie. Mariusz, Malwina, Jakub i Blanka Nowodczyńscy.
  12. Liczenie wiernych.

  Ks. proboszcz Adam Pawłowski