Ogłoszenia parafialne XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022r.

 1. Wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy w minioną niedzielę wybrali się do Tulec na Odpust Matki Bożej. Szczególnie dziękuję organizatorom i uczestnikom XV Pieszej Pielgrzymki. Jestem zbudowany każdą osobą, która przebyła tę drogę na własnych nogach. Bardzo cieszę się tęż spontaniczną pielgrzymka rowerową, mam nadzieję, że stanie się to coroczną tradycją. Pięknie, że tak wielu z nas pojechało do Matki Bożej samochodami. Pan Bóg pobłogosławił piękną pogodą, Bogu niech będą dzięki za ten czas modlitwy i pielgrzymowania. Już niedługo pielgrzymka do Rogalinka na odpust Św. Michała Archanioła, już dziś zapraszam, więcej szczegółów niedługo. Jestem również otwarty na nowe propozycje pieszych, rowerowych, samochodowych czy autokarowych pielgrzymek – zapraszam.
 2. Rozpoczęły się też prace malarskie w Radzewicach, dokończone będzie malowanie witraża w prezbiterium z zewnątrz oraz witraża nad drzwiami wejściowymi z obu stron. Pozwoli to przygotować się do malowania kościoła wewnątrz w przyszłości.
 3. Bóg zapłać za pyszne dary na stół na probostwo.
 4. Bóg zapłać za składkę, w ostatnią niedzielę, zebraliśmy 2199, ofiary z Mauzoleum 294 zł, za tydzień niedziela gospodarcza – składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów malowania witraży w Radzewicach.
 1. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki, zabrać ogłoszenia i intencje oraz zwiedzić Mauzoleum
 2. Męski różaniec w piątek o godz.20.30 w Rogalinie.
 3. Litania do św. o. Pio w poniedziałek, do św. Józefa we wtorek, nowenna do Matki Bożej w środę, koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek.
 4. Zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie grupy „Laudato si” w środę o godz. 19.00 na probostwie.
 5. Zapraszam do grania w koszykówkę i siatkówkę na sali gimnastycznej w Rogalinie w czwartki i piątki od 19.30 do 21.30, osoby chętne proszę o kontakt po Mszy, by ustalić szczegóły.
 6. Zapraszam na obowiązkowe spotkanie przed pierwszą komunią świętą rodziców dzieci z klasy II szkoły podstawowej i z III klasy szkoły podstawowej w niedzielę 25.09 po Mszy o godz. 12.00 w kościele. Od tego roku przygotowanie do 1 komunii świętej będzie trwało 2 lata.
 7. W naszej parafii jest możliwość przystąpienia dzieci do wczesnej komunii świętej, dzieci od 5 do 7 roku życia, osoby zainteresowane proszę o kontakt.
 1. Ogłaszamy nabór nowych ministrantów, kandydaci mogą zgłaszać się do końca września.
 2. Zapraszam dorosłych Panów do służby przy ołtarzu Pana, marzy mi się, by Panowie elegancko ubrani otaczali ołtarz dając piękne świadectwo swojej wiary.
 3. Zbiórka ministrantów będzie w przyszłą niedzielę, w Radzewicach po Mszy o godz. 10.00, w Rogalinie po Mszy o godz. 12.00 i 18.00.
 4. Grupa biblijna ma spotkanie 22.09 w czwartek po Mszy Św. wieczornej.
 5. Młodzież z klasy 6, 7, 8 podstawowej i I szkoły średniej przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie 23.09 o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa. Przypominam o regularnej obecności na Mszy Św. co niedzielę.

Proboszcz Ks. Adam Pawłowski