Ogłoszenia parafialne XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022r.

 1. Dziękuję wszystkim którzy uczestniczyli tak licznie w Oktawie Bożego Ciała i i Uroczystości Serca Jezusowego. Dziękuję rodzinom, które przygotowały pięknie ołtarze, Paniom niosącym sztandary, strażakom z Radzewic i Panom za niesienie baldachimu, Panom prowadzącym księdza, niosącym głośnik, Paniom organistkom, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzinom.
 2. Pierwszy Piątek miesiąca, spowiedź święta dla dzieci zbierające pierwsze piątki miesiąca od godz. 17.00, a następnie dla wszystkich chętnych.
 3. Pierwsza sobota miesiąca – obchód chorych od godz. 9.00 – proszę zgłaszać.
 4. Adoracja całodzienna Najświętszego Sakramentu w Rogalinie w intencji pokoju na Ukrainie i naszej parafii, od 8.00 do 22.00 zapraszam do udziału, po Mszach można się zapisać na adorację.
 5. Nabożeństwo pierwszych sobót w Radzewicach o godz. 18.00.
 6. Bóg zapłać za składkę w ostatnią niedzielę, zebraliśmy 2467, w Oktawie Bożego Ciała 1759 zł, z Mauzoleum 388 zł. Ofiary wystarczą na pokrycie kosztów naprawy dachu na kościele w Radzewicach. Bardzo dziękuję.
 7. Bóg zapłać za złożoną w tym roku daninę diecezjalną i ofiary na potrzeby parafii.
 8. Zapowiedzi przedmałżeńskie I: Paulina Piotrowska zamieszkała w Świątnikach i Piotr Natkański zamieszkały w Zielonej Górze, pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński, kto wiedziałby o przeszkodach proszę to zgłosić.
 9. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki, zabrać ogłoszenia i intencje oraz zwiedzić Mauzoleum
 10. Straż z Radzewic prowadzi zbiórkę złomu, na nowy wóz strażacki kto chciałby taki przekazać proszony jest o kontakt: 603 160 221. Można też wesprzeć tę inicjatywę na zrzutka.pl.
 11. Męski różaniec w piątek o godz.20.30 w Rogalinie.
 12. Po Mszach Św. można rezerwować Msze Św. na następny rok 2023r.
 13. Spotkanie grupy „Laudato si” w środę o godz. 19.00 na probostwie.
 14. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po Mszy, na probostwie, przynosimy Biblię
 15. Odpust w Radzewicach Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie 3.07 na Mszy o godz. 10.00. Po niej zapraszamy na poczęstunek.
 16. Za tydzień po Mszach Św. obędzie się zbiórka na młodego chorego parafianina na raka skóry z przerzutami do jamy ustnej, a szczególnie na język. Uniemożliwia to jedzenie i przyjmowanie posiłków. Dlatego potrzebne jest wsparcie przy dokarmianiu specjalistycznymi produktami, które są niestety drogie.
 17. W minioną niedzielę z okazji 200 rocznicy urodzin Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego został zainicjowany 39 km Wielkopolski Szlak, który prowadzi z Komornik przez Konarzewo, Trzcielin, Stęszew, Łódź, Mosinę, Rogalinek do Rogalina. Trasa została oznaczona biało-zielonym znakiem turystycznym w kształcie litery „F”. Ścieżki piesze i rowerowe szlaku wiodą do siedmiu kościołów gdzie przechowywane są relikwie. Również nasza parafia otrzymała relikwie, uroczyste ich wprowadzenie będzie po wakacjach.
 18. W najbliższą sobotę i niedzielę 2 i 3.07, będzie można zobaczyć wystawę interaktywną z Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze, na terenie przed kościołem w Rogalinie – serdecznie zapraszam!
 19. Wieczorne niedzielne Msze Święte w lipcu i sierpniu będą o godz. 20.00