Ogłoszenia parafialne VII Niedziela Zwykła 23.02.2020r.

 1. Bardzo dziękuję za tak liczny udział i przyjęcie sakramentu chorych.
 2. Na ekrany do wyświetlania tekstów zebraliśmy 2756 zł.
 3. Na spotkaniu Rady duszpasterskiej i ekonomicznej podjęliśmy decyzję, że o ile to będzie możliwe ze względów konstrukcyjnych i zgody konserwatora zabytków, to będziemy dążyć do zakupu organów piszczałkowych.
 4. Również poszukujemy osób, które odpłatnie zajmą się regularnym sprzątaniem naszych kościołów i dekorowaniem kwiatów oraz dyżurami w Mauzoleum, jeśli takie osoby się znajdą będziemy głosować czy nie zmienić sposobu sprzątania.
 5. Powstaną też dwie grupy robocze: jedna dotycząca remontów w kaplicy w Radzewicach oraz druga dotycząca Mauzoleum – turystyki i remontów. Terminy spotkań zostaną podane w późniejszym czasie.
 6. Powstaje też publikacja na temat naszej świątyni upamiętniająca 200 lat jej istnienia.
 7. Zgłoszono potrzebę przycięcia drzew wokół kościoła w Rogalinie. W tym tygodniu będę miał spotkanie z konserwatorem zabytków gdzie zostaną poruszone wyżej wspomniane tematy oraz zostanie skierowane pismo do gminy z prośba o opinię i zgodę.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie i udekorowanie kościoła.
 9. W poniedziałek Msza Św. z nowenną do Św. o. Pio, w środę z nowenną do MB Nieustającej Pomocy w Radzewicach, a w piątek przed Mszą Św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
 10. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Intencje, Mauzoleum.
 11. Biuro parafialne czynne będzie po Mszy o godz. 18.00 w poniedziałek, czwartek i piątek.
 12. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w czwartek i piątek o 19.00, w salce, do wyboru.
 13. Zachęcamy by przekazać 1% swojego podatku na naszych parafian – osoby niepełnosprawne, albo osobę chorą na nowotwór – więcej informacji w zakrystii.
 14. Rozpoczynamy zbiórkę dla Domu Dziecka – Kórnik – Bnin. Proszki, płyny do mycia, płukania, szampony, żele, pasty, szczoteczki, kosmetyki dla nastolatków, jedzenie – mąka, cukier, herbata, płatki śniadaniowe, ryby w puszkach.
 15. W najbliższą środę przeżywać będziemy Środę popielcowa i rozpoczniemy Wielki Post. Msze z posypaniem popiołem w Rogalinie o 8.00 i 17.00, a w Radzewicach o 18.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Po Mszach będzie zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 16. Droga krzyżowa będzie w piątek dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30.
 17. Gorzkie Żale w Rogalinie o 15.00, a w Radzewicach o godz. 10.00.
 18. Rekolekcje parafialne rozpoczną się od przyszłej niedzieli i trwać będą do środy. Nauki głosić będzie ks. Rafał Jarosiewicz na Mszach w niedzielę i w poniedziałek, wtorek i środę w Rogalinie i Radzewicach.