Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocna 15.05.2022r.

Trwa miesiąc maj szczególnie poświęcony Matcie Bożej, po każdej Mszy Św. litania do Maryi. Zapraszam do Świątnik na nabożeństwo majowe przy figurze Maryi w środę o godz. 19.00.
Bardzo dziękuje siostrze Nulli i siostrze Adriannie, która dały piękne świadectwo działania Boga. Rozprowadziły 60 książek, dostały też ofiarę od parafii – 600 i 200 zł, które przeznaczą na budowę domu rekolekcyjnego w Czmońcu.
Bóg zapłać za składkę w niedzielę zebraliśmy – 2268 zł, z Mauzoleum 574 zł. Każda parafia odprowadza co miesiąc ze składki z pierwszej niedzieli miesiąca do kurii ofiarę od jednej trzeciej parafian – w naszym wypadku jest to 484 zł. Ostatnio zapłaciłem składki za ostatni rok 5808 zł.
Bóg zapłać za złożoną w tym roku daninę diecezjalną i ofiary na potrzeby parafii – złożyło ją 128 rodziny – 6486 zł.
Bóg zapłać za dzisiejsza składkę na rodzinę z Radzewa, pochodzącą z naszej parafii, której spalił się dom.
W minionym tygodniu został naprawiony dach na kościele w Radzewicach, koszt materiałów i pracy 1800 zł.
Zostały odnowione u jubilera monstrancja, kustodia(naczynie do przechowywania Najświętszego sakramentu, który jest później wystawiany w czasie adoracji w monstrancji)  i dwie pateny – koszt prac to 2600 zł.
Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki, ogłoszenia i intencje.
Straż z Radzewic prowadzi zbiórkę złomu, na nowy wóz strażacki kto chciałby taki przekazać proszony jest o kontakt: 603 160 221. Można też wesprzeć tę inicjatywę na zrzutka.pl. – Nowy wóz strażacki dla OSP Radzewice.
Męski różaniec w piątek o godz.20.30 w Rogalinie.
Zapraszam na spotkanie grupy „Laudato si”, w środę o godz. 19.30 na probostwie.
Zapraszam wszystkich chętnych na pieszą pielgrzymkę Drogą owoców Ducha Świętego – Drogą Miłości z Radzewic do Rogalina w niedzielę 29.05. Trasa to ok.6 km. Ruszamy po Mszy Św. o godz. 10.00
Spotkanie grupy synodalnej we wtorek o godz. 19.00 na probostwie.

Spotkanie pielgrzymów do Mediugorie w środę o 19.00 – Rogalinek
Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po Mszy Św. na probostwie.
Spotkanie młodzieży do bierzmowania:7 i 8 klas w piątek o 19.00-Rogalin
Dziś I komunia 22 dzieci z naszej parafii na Mszy o godz. 12.00 Osoby nie związane z uroczystością, zapraszamy na inne Msze Św. w sobotę i niedzielę. Biały tydzień od poniedziałku do niedzieli.
Zapowiedzi przedślubne I: Stanisław Bartmiński, zamieszkały w Rogalinie i Maria Winkowska zamieszkała w Łęczycy, pragną zawrzeć małżeństwo sakramentalne, kto wiedziałby o przeszkodach proszę o powiadomienie miejscowego proboszcza.
Za tydzień w niedzielę parafia Rogalinek przeżywa swój odpust parafialny – Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na Mszy Św. o godz. 12.00. Będzie on połączony z wprowadzeniem relikwii Św. Feliksa Szczęsnego Felińskiego założyciela sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Zapraszam do pojechania na odpust. A kto chciałby pielgrzymować pieszo, grupa pielgrzymów wyjdzie o godz. 11.00 z Rogalina. Serdecznie zapraszam.
Dziś w Rzymie zostanie kanonizowany bł. Karol de Foucauld, francuski ateista i wojskowy, który tak mocno przeżył swoje nawrócenie, że zapragnął zajmować ostatnie miejsce jak Jezus. Zginął śmiercią męczeńską w Maroku na misjach, gdzie jako kapłan adorował Jezusa dzień i noc.

Ks. Proboszcz Adam Pawłowski