Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022r.

 1. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Wam kochani parafianie i goście, Wam i Waszym bliskim odkrywania jak dobry jest Bóg, który dla nas umarł i zmartwychwstał, dobrzy są ludzie wokół nas. Życzę dużo miłości, radości i zdrówka! Szczęść Boże!    Życzenia świąteczne przesyła również ks. abp. S. Gądecki.
 2. Bóg zapłać za liczny udział w spowiedzi świętej, Triduum Paschalnym, adoracji i święconce.
 1. Dziękuję Duszpasterstwu Dzieci za prowadzenie adoracji dla dzieci i młodzieży
 2. Dziękuję ministrantom za piękna służbę, Państwu kościelnym ich bliskim, za przygotowanie kościołów, Paniom Organistkom i Scholii Domini za piękny śpiew, Paniom dekorującym kościoły i szykującym Groby Pańskie za serce jakie w to wkładają, Paniom sprzątającym za czystość w kościołach.
 3. Dziękuje Paniom z Caritas za zbiórkę na potrzebujących, dziękuję za ofiary na nich i na kwiaty do grobów, dziękuję za paczki i placki dla chłopaków z poprawczaka. Państwu Buczkowskim za przygotowanie paczek dla potrzebujących. Dziękuję straży z Radzewic za niesienie baldachimu i Panom prowadzącym księdza w czasie procesji i niosącym baldachim.
 4. Msze Św. w I i II Święto o Rogalin 8.00, Radzewice 10.00, Rogalin 12.00, 18.00, po Mszach w I Święto procesje wielkanocne.
 5. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie na probostwie dotyczące remontu Mauzoleum – przedstawiciela Premiera, Dyrektora Muzeum Narodowego w Poznaniu, Pani Kierownik Muzeum w Pałacu – w Rogalinie, Powiatowego Konserwatora Zabytków, Sekretarza Fundacji im. Raczyńskich, Prezesa Fundacji Kochania Poznania oraz miejscowego proboszcza. Miało ono na celu wymianę informacji dotyczących proponowanych prac i ich zakresu. Przebiegło w bardzo sympatycznej i merytorycznej atmosferze i zakończyło się konkluzją, by zmierzać do odnowienia Mauzoleum, gdzie spoczywają Raczyńscy z Prezydentem Edwardem na czele.
 6. Bóg zapłać składkę w minioną niedzielę palmową – 2503 zł. Na potrzebujących i kwiaty do grobu 1516 zł. Zakupiłem paschały i świece za 1150 zł, Zapłaciłem wynagrodzenia przeszło 4000 zł. Wymiana oświetlenia ledowego w Rogalinie kosztowała 450 zł.
 7. Bóg zapłać za złożoną w tym roku daninę diecezjalną i ofiary na potrzeby parafii – złożyło ją 72 rodziny – 3796 zł.
 1. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki, ogłoszenia i intencje.
 2. Straż z Radzewic organizuje zbiórkę złomu, na nowy wóz strażacki kto chciałby taki przekazać proszony jest o kontakt: 603 160 221
 3. Jutro składka po Mszy Św. na KUL
 4. W piątek nie ma postu od mięsa, bo trwa oktawa wielkanocna.
 5. Męski różaniec w piątek o godz.20.30 w Rogalinie.
 6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia, po każdej Mszy odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia, po Mszach zbiórka na Caritas Archidiecezjalną.
 7. Za tydzień też niedziela gospodarcza składka będzie przeznaczona na bieżące rachunki w parafii.

                                                                                     Ks. Proboszcz Adam Pawłowski