Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022r.

 1. Droga krzyżowa dla dzieci w Rogalinie o 17.00, a dla dorosłych i młodzieży o 18.30.
 2. Pierwszy Piątek miesiąca, spowiedź święta dla dzieci zbierające pierwsze piątki miesiąca od godz. 17.30, a następnie dla wszystkich chętnych.
 3. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z kl. 6, 7 i 8 przychodzi w I piątek miesiąca na Mszę Św. o godz. 18.00 i drogę krzyżową po niej, przed Mszą spowiedź.
 4. Pierwsza sobota miesiąca – obchód chorych od godz. 9.00 – proszę zgłaszać.
 5. Adoracja całodzienna Najświętszego Sakramentu w Radzewicach w intencji pokoju na Ukrainie i nasze parafii, od 8.00 do 22.00 zapraszam do udziału, po Mszach można się zapisać na adorację.
 6. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca w Radzewicach o 18.00.
 7. Gorzkie Żale w niedzielę w Rogalinie po Mszy Św. o godz. 8.00 i 12.00, a w Radzewicach po Mszy o godz. 10.00.
 8. Bóg zapłać składkę w niedzielę gospodarczą na bieżące utrzymanie parafii – zebraliśmy 3469 zł. Popłaciłem za to bieżące rachunki oraz ostatnią ratę za prace dotyczącą śmieci na cmentarzu w Radzewicach – 1400 zł.
 9. Po Mszach można nabyć Przewodnik Katolicki i zabrać ogłoszenia oraz intencje.
 10. W miniony czwartek odbyłem wraz z prezesem fundacji i jego zastępczynią zajmującymi się tematem renowacji Mauzoleum, spotkanie z przedstawicielem Kancelarii Premiera. Przyjechał on do Rogalina, by obejrzeć stan techniczny Mauzoleum. Spotkanie przebiegło pomyślnie – będzie on rekomendować Premierowi potrzebę podjęcia prac naprawczych dotyczących samego tylko Mauzoleum. Trwają obecnie ustalenia zakresu prac i kosztorysu. Działania te możliwe są ze względu na objęcie przez Prezesa Rady Ministrów, opieką wszystkich miejsc pochówku ministrów – jest ich ok.300, z czego 200 w Polsce, a 100 na całym świecie. Edward Raczyński oprócz bycia Prezydentem, był również Ministrem Spraw Zagranicznych.
 11. Wychodząc z kościoła można zabrać ulotki o możliwości przekazania 1 % na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
 12. Wyłożone są również koperty i formularze do daniny diecezjalnej, która przekazywana jest co roku na Centralne Instytucje Archidiecezji – Caritas, Seminarium, Katedrę, Archiwum i Muzeum. Przy tej okazji można też złożyć ofiarę na utrzymanie parafii. Dziękuję za złożenie daniny przez 5 rodzin.
 13. Z tyłu kościoła zostały wyłożone ulotki o grupach Anonimowych Seksoholików – zachęcam do zapoznania się z tym problemem, także osób nie dotkniętym tym uzależnieniem i przekazania informacji osobom zmagającym się z seksualnością.
 14. Spotkanie grupy synodalnej w środę 30.03. o godz. 19.00 na probostwie.
 15. Męski różaniec w piątek w Rogalinie o godz. 20.30.
 16. Osoby chcące przekazać zdjęcia zmarłych do publikacji o cmentarzu parafialnym w Rogalinku prosimy wrzucać opisane do skrzyni z tyłu kościoła lub przekazać księdzu. Na razie uczyniła to jedna osoba.
 17. Jak co roku robimy paczki na święta dla chłopaków w Poprawczaku, gdzie jestem kapelanem. Obecnie jest ich 14, można przynosić do kościoła lub na probostwo: słodycze, kawę, herbatę, środki czystości osobistej itp.
 18. Zapraszam ministrantów na wyjazd na kręgle w piątek 1.04, zbiórka przy probostwie o godz. 19.15. Proszę o zgłoszenie kto jedzie?

 

Ks. Adam Pawłowski

Proboszcz