Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocna 8.05.2022r.

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj szczególnie poświęcony Matcie Bożej, po każdej Mszy Św. litania do Maryi. Zapraszam do Świątnik na nabożeństwo majowe przy figurze Maryi w środę o godz. 19.00.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy Św. odpustowej, szczególnie Pani organistce, Panu kościelnemu, ministrantom i służbie ołtarza, Paniom niosącym sztandary, Panom prowadzącym księdza, strażakom niosącym baldachim, delegacji związku zawodowego rolników Solidarność, Pani Agnieszce Stelmach za przygotowanie posiłku na probostwie dla księży i wszystkim obecnym parafianom i gościom.
 1. Bóg zapłać za składkę w niedzielę zebraliśmy-2700zł, 3.05–1500zł Mauzoleum w weekend majowy-3181 zł.
 2. Bóg zapłać za złożoną w tym roku daninę diecezjalną i ofiary na potrzeby parafii – złożyło ją 122 rodziny – 6186 zł.
 3. Za tydzień wypada 3 niedziela miesiąca – niedziela gospodarcza, z powodu jednak tragedii spalenia się domu rodziny w Radzewie Państwa Malwiny i Mariusza Nowodczyńskich (pochodzących m.i. z naszej parafii) składka niedzielna będzie w całości przeznaczona na pomoc pogorzelcom. Dom zapalił się i spalił doszczętnie w nocy, na szczęście rodzicom z 2 dzieci (7 i 14 lat) udało się uciec z domu w tym co mieli na sobie w czasie snu
 1. Po Mszy można nabyć Przewodnik Katolicki, ogłoszenia i intencje.
 2. Straż z Radzewic prowadzi zbiórkę złomu, na nowy wóz strażacki kto chciałby taki przekazać proszony jest o kontakt: 603 160 221. Można też wesprzeć tę inicjatywę na zrzutka.pl. – Nowy wóz strażacki dla OSP Radzewice potrzeba 200.000 a jest 1308 zł.
 3. Męski różaniec w piątek o godz.20.30 w Rogalinie.
 4. Dziś rocznica I komunii dla dzieci, które przyjęły Pana Jezusa rok temu na Mszy o godz. 12.00.
 5. Próby do tegorocznej komunii świętej w poniedziałek i czwartek – 9 i 12.05 o godz. 17.00 w Rogalinie.
 6. Spowiedź święta dzieci 1 komunijnych, z powodu zmiany mojego planu lekcji w szkole w poprawczaku, musi odbyć się o godz. 13.00 w sobotę.
 7. Za tydzień I komunia 22 dzieci z naszej parafii na Mszy o godz. 12.00 osoby nie związane z uroczystością zapraszamy na inne Msze Św. w sobotę i niedzielę.
 8. Bardzo dziękujemy siostrze Nulli – Uczennicy krzyża uzdrowionej cudownie przez wstawiennictwo bł. Stefana Wyszyńskiego, po Mszach rozprowadzać będzie książki „Cud Wyszyńskiego” w cenie 20 zł.
 9. Z tyłu kościoła wyłożone są obrazki świętych można je zabrać.
 10. Zmarli nasi parafianie: + Alina Krystyniak-Sroczyńska, l.76, zamieszkała w Radzewicach przy ul. Długiej, Msza Św. i pogrzeb odbyły się w piątek w Parafii Św. Krzyża na Górczynie i cmentarzu górczyńskich. + Janusz Fietz, l 63, zamieszkały przy ul Podleśnej w Rogalinie. Msza Św. i pogrzeb odbyły się w piątek w Parafii Św. Wojciecha w Kórniku-Bninie. Wieczny odpoczynek…

Ks. Proboszcz Adam Pawłowski