Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu 11.12.2022r.

  1. W czasie Adwentu codziennie od poniedziałku do piątku Msza Św. Roratnia o godz. 18.00. Roraty przeznaczone szczególnie dla dzieci i młodzieży w każdy piątek.
  2. Znajomy ksiądz z Ukrainy organizuje paczki ze słodyczami dla dzieci przesiedleńców w Ukrainie m.i. z Chersonia. Można przynosić słodycze do niedzieli 18.12 włącznie, pojadą one następnie na Ukrainę.
  3. Robimy paczki na święta dla chłopaków z poprawczaka jest ich 13 – można dać słodkie, kawę, herbatę, kosmetyki, czy jakieś drobiazgi.
  4. Spotkanie młodzieży z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej przed bierzmowaniem w piątek o godz. 19.00 w kościele.
  5. Dziś na Mszy Św. o godz. 12.00 poświęcenie medalików dzieci I komunijnych.
  6. Bóg zapłać za składkę, tydzień temu zebraliśmy w niedzielę 1996 zł. Za tydzień niedziela gospodarcza, składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościołów i probostwa. W przyszłą niedzielę składka po Mszach Św. na ubogich z naszej parafii dla których zrobimy paczki na święta z grupą Caritas
  7. Po Mszach można nabywać opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę i świece Caritas na stół wigilijny duże po 20 zł, małe po 10 zł.
  8. Ostatnie spotkane grupy synodalnej w środę o godz. 19.00 na probostwie, po kolędzie przerodzi się ona w Radę Duszpasterską i Radę Ekonomiczną, by kontynuować synodalny sposób rozmowy i troski o Kościół i parafię.
  9. Zapraszam do grania na sali gimnastycznej w Rogalinie w siatkówkę w czwartki i koszykówkę w piątki, od 19.30 do 21.30 wstęp wolny.
  10. Spotkanie Pomocników Matki Kościoła w czwartek o godz. 16.30 w salce parafialnej, zapraszamy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej.
  11. Grupę biblijną zapraszam na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy Św. na probostwie, przynosimy Pismo Św.
  12. Męski różaniec w piątek o 20.30 w Rogalinie
  13. Zapraszam wszystkich chętnych na Mszę Św. o nawrócenie naszych najbliższych w piątek 16.12 o godz. 18.00, szczególnie osoby z grupy Św. Marcelina.
  14. Całodzienna spowiedź adwentowa z zaproszonymi kapłanami będzie w przyszły wtorek 20.12. Zaprośmy naszych najbliższych.
  15. Prosimy osoby, które mają na swoich posesjach choinki do wycięcia o przekazanie ich na święta do naszych kościołów. Prosimy o kontakt.
  16. Dziś w niedzielę 11 grudnia w przed i po Mszach Św. o godz. 10.00 w Radzewicach oraz o godz. 12.00 w Rogalinie odbędzie się Kierasz Świąteczny z którego cały dochód przeznaczony będzie na chorą Helenkę. Zapraszamy do zakupów.
  1. Dziękujemy Pani Marcie Przybyła za piękne świadectwo, po Mszach będzie można nabyć książkę jej autorstwa.

   

  Ks. Proboszcz Adam Pawłowski