Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu – 1.12.2019r.

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent. Zapraszam Roraty codziennie o godz. 18.00. Roraty specjalne dla dzieci w czwartek, dla młodzieży w piątek. Przynosimy lampiony, w kościele każdy otrzyma świece. Dla dzieci będzie losowana figurka Matki Bożej – przynosimy serduszka z dobrymi uczynkami.
 2. W przyszła niedzielę po Mszach Św. Caritas zbierał będzie ofiary na paczki dla najuboższych z naszej parafii.
 3. Rozpoczynamy w Kościele Rok Eucharystii dlatego pół godziny przed Mszami Św. będzie wystawiony Najświętszy Sakrament, będzie okazja do spowiedzi i adoracji. Co miesiąc będzie też kazanie poświęcone eucharystii.
 4. Po Mszach Św. można nabyć opłatki za dobrowolną ofiarę i świece Caritas, duże za 13 zł, a małe za 6 zł.
 5. Zapraszam na grabienie liści w Radzewicach, najbliższa sobota od   10.00. Poproszę o podstawienie przyczepy i maszyny do zbierania liści. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci, przynosimy swoje grabie. Niech to będzie piękna okazja do zadbania o nasz kościół i cmentarz, wzajemnej integracji i mile spędzonego czasu.
 6. Spotkanie Żywego Różańca w czwartek o 17.30 różaniec, o 18.00 Msza Św.
 7. Opłatek wszystkich grup parafialnych będzie w czwartek 12.12.
 8. Całodzienna adoracja będzie 14.12. zarezerwujmy sobie czas.
 9. Wyjazd do Wrocławia w sobotę o godz. 6.45 z przed kościoła w Rogalinie.
 10. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych przychodzą na spotkania w małych grupach na probostwie o 19.30 w poniedziałek, środę, czwartek i piątek. Poświęcenie medalików dzieci I komunijnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 11. Dzieci z klasy czwartej zbierające pierwsze piątki miesiąca przychodzą do spowiedzi w piątek o godz. 17.00.
 12. Młodzieży z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej przygotowująca się do bierzmowania przychodzi na I Piątek miesiąca na Mszę o godz. 18.00.
 13. Dziękuję rodzinom, które posprzątały i udekorowały kościół.
 14. Polecamy Przewodnik katolicki, Gościa Niedzielnego, intencje.
 15. Bóg zapłać za ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne – 796 zł.
 16. Prosimy o przekazanie do kościoła choinek.
 17. Zapraszam na I Forum Charyzmatyczne w Puszczykowie w hali widowiskowej 14.12. Konferencje głosić będą o. Jacek Salij OP, ks. Mikołaj Konarski, ks. Adam Sczaniecki, ks. Bp. Szymon Stułkowski i moja skromna osoba. Więcej na poznanforum.pl.
 18. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 19. Zmarli nasi parafianie, + Edmund Kaczmarek, zamieszkały w Rogalinie, pogrzeb odbył się w piątek na cmentarzu w Rogalinku oraz + Irena Nowak, zamieszkała w Osadzie Mieczewo, we wtorek o 11.30 różaniec, Msza pogrzebowa o godz. 12.00 w Rogalinie, pogrzeb o 13.00 na cmentarzu w Radzewicach.