Ogłoszenia parafialne 4 sierpnia 2019r.

 1. Gdy przyszedłem do parafii stan konta parafialnego wynosił 1700 zł. Bardzo dziękuję ks. Wojciechowi Kazimierczakowi za popłacenie wszystkich opłat i rachunków. W tym miesiącu składka niedzielna z wszystkich Mszy Św. urosła nam dwukrotnie z ok. 600 zł do ok. 1200 zł, podobnie ofiary w weekend z mauzoleum, trzykrotnie z ok. 200 zł do ok. 650 zł. Bardzo dziękuję za ofiarność parafianom i gościom, mobilizuje mnie to do lepszej pracy. Szczególnie bardzo dziękuję Paniom i młodzieży dyżurującym w mauzoleum i kościele. W tym miesiącu zakupiłem olej do ogrzewania wody na probostwie – 1700 zł, popłaciłem rachunki za prąd, szambo, śmieci, telefon, dbanie o otoczenie kościoła i probostwa, nową stronę parafii, paramenty liturgiczne, wyjazdy do kina, na lody – jesteśmy na plusie – są to środki parafialne.
 2. Po pożarze katedry Notre Dame w Paryżu, zrobiono inspekcje pożarowe w kościołach w Polsce. Również my po takiej inspekcji, otrzymaliśmy nakaz zrobienia w naszym kościele głównego wyłącznika prądu, przedlicznikowego do 30.09.2019r. Na początku lipca zleciłem rekomendowanemu rzeczoznawcy wykonanie projektu takiego wyłącznika. Projekt zatwierdzony przez konserwatora zabytków i inne uprawnione podmioty kosztuje 2400 zł.
 3. Dziękuję za liczny udział dzieci i dorosłych w rajdzie rowerowym do Puszczykowa – 23 osoby, w tym 7 opiekunów i 3 miesięczna dziewczynka.
 4. Rajd rowerowy dla dorosłych i młodzieży na wyspę Edwarda w Zaniemyślu, w sobotę 10.08, zbiórka o 8.00 przed kościołem, powrót o 13.00.
 5. Po Mszach Świętych w niedzielę można rezerwować i zamawiać Msze Św.
 6. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca Matek po Mszy w czwartek.
 7. Bóg zapłać za ofiarowane na probostwo: chemię i środki czystości – Panu Jarosz, dziękuję za posługę prasowania obrusów do kościoła Pani Kaczmarek, bardzo dziękuję za podjęcie tego obowiązku przez Panią Karalus. Dziękuję za jedzenie i wszystkie prezenty i modlitwy z okazji 42 urodzin. Bóg zapłać.
 8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościół i udekorowały go kwiatami.
 9. Polecamy: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, ogłoszenia, intencje.
 10. Kościół i mauzoleum, są otwarte w soboty i niedziele od 13.00 do 17.00.
 11. Jest propozycja pielgrzymki do do Pragi 26-28.08, zainteresowanych proszę o kontakt po Mszy Św.
 12. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze Święte będą o godz. 19.00, ponieważ wyjeżdżam na krótki wypoczynek w polskie góry. W tym czasie będzie u nas odprawiał ks. Proboszcz z Rogalinka. Biuro parafialne będzie nieczynne. W sprawach pilnych proszę dzwonić do Rogalinka.
 13. Zapraszam na Piknik Parafialny w Radzewicach w niedzielę 11.08 od godz. 15.00. Będą liczne atrakcje, dmuchany zamek, i konkurencje dla dzieci i dorosłych, pokazy strażackie i policyjne, można będzie wypić kawkę zjeść ciasto. Proszę o upieczenie ciast panie z Rogalina, Świątnik i Radzewic. Bardzo dziękuje za włączenie się Sołtysów i Rad Sołeckich z Radzewic, Świątnik i Rogalina                                                                                        Adam Pawłowski