Ogłoszenia parafialne – 17 Niedziela Zwykła – 28.07.2019r.

 1. Dziękuję Radzie Duszpasterskiej i Ekonomicznej za propozycje święcenia pojazdów na Św. Krzysztofa po wszystkich Mszach Św. Przyniosło to wielki pożytek duchowy – uczestniczyło bardzo dużo osób i doczesny – w zeszłym roku w czasie święcenia pojazdów zebrano na misje 155 zł w tym 1323 zł. Bóg zapłać!
 2. Dziękuję za liczny udział dzieci i dorosłych w wyjeździe do kina – 53 osoby. Dziękuję opiekunom, młodemu małżeństwu, które przekazało na ten cel 100 zł, a przede wszystkim Panu Wojciechowi Bobrowskiemu za zasponsorowanie autokaru.
 3. W najbliższy czwartek zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Rajd rowerowy na lody do Puszczykowa. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 10.00 powrót ok. godz. 15.00. Będziemy jechali ścieżkami rowerowymi. Zapisy po Mszach Św. telefonicznie i przez internet. Wyjazd jest darmowy.
 4. Ze względu na zajęcie prawie wszystkich intencji w tym roku, przygotowałem nową księgę intencji na 2020 rok. Po Mszach Świętych i w biurze parafialnym, można rezerwować i zamawiać Msze Św. na przyszły rok.
 5. W tym tygodniu Biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek, środę i czwartek od 16.00–17.00 i po Mszach Świętych.
 6. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Nowak Rafał zamieszkały Świątniki oraz Matuszewska Beata zamieszkała Świątniki. Jeśli były by przeszkody proszę zgłosić to księdzu proboszczowi.
 7. Trwają odwiedziny duszpasterskie w parafii. Obecnie odwiedzam jeszcze Rogalin w godzinach 19-21, proszę o cierpliwość.
 8. Bóg zapłać za ofiarowane na probostwo: kwiaty – Państwu Lewandowskim, woreczki do pieniędzy – Pani Bąkowskiej, bony na lody dla dzieci – Pani Twardowskiej z Lodziarni w Rogalinie, za reperacje sutanny – Pani Wawrzyniak, jedzenie, rzeczy do kuchni, drapak dla kota.
 9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościół i udekorowały go kwiatami.
 10. Poproszę Zelatorki Żywego Różańca o odbiór tajemnic różańcowych.
 11. Polecamy „Przewodnik Katolicki”, ogłoszenia, terminy rekolekcji.
 12. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji.
 13. Nasz kościół oraz mauzoleum, będą otwarte by umożliwić modlitwę i zwiedzanie w soboty i niedziele od 13 do 17. W tym czasie będą dyżury młodzieży i osób dorosłych, by zapewnić bezpieczeństwo, zapraszam do dyżurów.
 14. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta pół godziny przed Mszą Św. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.
 15. W sobotę odwiedzę chorych od godz. 9.00 według stałego porządku.

Adam Pawłowski